Zveme vás na naše podzimní Srdíčkové dny.
V rámci naší tradiční veřejné sbírky můžete pomoci nemocným dětem. A to zakoupením drobných předmětů, které Vám mohou dělat radost.
Například kolíčky pro štěstí, ve 4 barvách za 30 Kč;
Tolik oblíbené magnetky se zvířátky za 30 Kč;
A nebo barevné propisky pro radost za 30 Kč.
Jednotlivé předměty si můžete zakoupit pro doplnění své sbírky, jako dárek svým blízkým nebo kolegům v práci. A nebo můžete zakoupit svým zaměstnancům a obchodním partnerům. Společně ukážeme, že máte srdíčko na správném místě a dokážete pomoci nemocným dětem.
Vaše peníze putují na nákup potřebných rehabilitací, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, zdravotnického materiálu, speciální výživy a plno dalšího k usnadnění nezbytné celodenní péče a to po celý rok.
Například pro dvojčátka Leu a Olívii, které mají poruchu autistického spektra a pravidelné cvičení a rehabilitace jim pomáhá mírnit následky této vážné nemoci. Bohužel pojišťovny, ani stát toto nehradí a rodiče jsou se svým rozpočtem zcela odkázáni na pomoc druhých.
Příběh holčiček:
Když se Lea a Olívie narodily jako jednovaječná dvojčata, byli rodiče nesmírně šťastní. Jsou to opravdu krásné, modrooké holčičky. Přibližně do jednoho roku si rodiče mysleli, že jsou nejen krásné, ale taky naprosto zdravé. Byly veselé, usměvavé, hrály si spolu a měly zájem o všechno kolem sebe. Po jednom roce se rázem všechno změnilo. Holčičky se uzavřely samy do sebe. Vůbec jim nevadilo, když je hlídal někdo jiný než maminka či tatínek, když se jeden z nich vrátil, neprojevovaly žádnou radost, nevyhledávaly kontakt ani mezi sebou.
Jak říká jejich tatínek, zcela u nich vymizel krásný, zvonivý smích. V osmnácti měsících jim dětská doktorka sdělila, že dvojčátka mohou mít poruchu autistického spektra. To byl pro oba rodiče šok. Současně jim bylo jasné, že čím dříve se s batolaty, která projevují známky autismu, začne pracovat, tím je větší naděje na zmírnění onemocnění. V tom nejlepším případě podle odborníků je dokonce i šance na úplné vystoupení z autistického spektra.
Rodiče nakonec našli pomoc v Centru terapie autismu, kde dostali řadu doporučení. Hlavně se dozvěděli, že nesmějí na své dcery tlačit, že mají po nich všechno opakovat, tzv. zrcadlit a taky pořádně „jásat“, když se jim něco podaří. A výrazně je za všechno chválit. V případě, že třeba upadnou, co nejlaskavějším hlasem konejšit. A tak se jim daří progres projevů autismu alespoň mírnit.
Lea a Olívie ještě nemají klinicky stanovenou diagnózu, ale už teď je jasné, že obě trpí poruchou autistického spektra, kterou jim s velkou pravděpodobností potvrdí při vyšetření i psychiatr. Je opravdu dobře, že rodiče nečekali a snaží se svým dcerám pomoci. Budou chodit pravidelně na nejrůznější terapie, ale oba věří, že se jim podaří opět vykouzlit na tvářích dvojčátek úsměv.
Celodenní péče o takto nemocné děti není vůbec jednoduchá. Je navíc potřeba řada rehabilitačních pobytů, které zdravotní pojišťovny nehradí. Společně můžeme těmto dvojčátkům a dalším dětem pomoci. Stačí si zakoupit předměty pomoci od našich dobrovolníků v rámci tradičních Srdíčkových dnech, které nyní probíhají po celé republice.
Společně můžeme nemocným dětem pomoci. Zde #ZivotDetem najdete, kam přesně finance z našich sbírek putují. Děkujeme všem milým lidem, kteří si od našich dobrovolníků drobné předměty zakoupí či případně sdílejí dál naše příspěvky. Děkujeme také našim dobrovolníkům, kteří nám pomohou s prodejem předmětů! ❤️
Srdíčkové dny jsou naším tradičním, dlouhodobým projektem, který organizujeme od našeho založení v roce 2000, a jsou veřejnosti známé pod názvem „Srdíčkové dny“, ve spojení se žlutým plastovým srdíčkem, které prodáváme od počátku. Naše dny pořádáme třikrát ročně, a to vždy na jaře, na podzim a v zimě. Vždy se snažíme připravit pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol a učilišť, nějaký nový předmět. Ten může být užitečný a zároveň potěší. Na našich sbírkových předmětech najdete usměvavé sluníčko výtvarnice Zdeny Krejčové, které je ve žlutém srdíčku naším logem.
Zakoupením sbírkových předmětů lidé jednak pomáhají vážně nemocným dětem, ale navíc mohou potěšit své blízké drobným dárkem. Srdečně děkujeme každému, kdo potká naše dobrovolníky a zakoupí si nějaký předmět pro radost...
Míša po porodu nehýbala nožičkami vůbec, navíc měla chodidlo vybočené do strany. Proto v hradecké nemocnici začali hned s léčbou a dali jí sádry. Po několika špatných pokusech se maminka ptala, proč pan doktor sádru tak špatně, ten jí odpověděl slova, která nikdy nezapomene „A co byste chtěli, když stejně ty nohy necítí a chodit nebude. Proč bychom rovnali nohy“. Maminka vzala Míšu a začala s ní dojíždět každý týden stovky kilometrů do Vídně. Skutečně až tam se o ně dobře postarali.
Každý týden absolvovali přesádrování, rentgeny a ultrazvuk. Sádrovali jí celkem 19x a poté následovala operace. Maminka rozhodně nelituje, že tam jezdili. A kdykoliv vidí pana doktora z hradecké nemocnice, vždy mu musí ukázat, jak už umí Míša chodit. Jeho reakci najdete v reportáži.
Míša ještě stále nemá vyhráno. Nyní potřebuje speciální dlahy, které ji pomohou zpevnit nožičky. Potřebuje ale ty rakouské, ty ale nejsou hrazené z pojištění. Ty české sice jsou, ale fixují kotník natolik, že by Míša neudělala krok. Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili. A především velmi štědrému dárci, který sám zaplatil potřebné dlahy pro malou Míšu. Maminku to skutečně dojalo, že se mezi námi najdou tak štědří lidé se srdcem na správném místě! ❤️
Pokud se podaří vybrat i další finance, holčička bude moci absolvovat ozdravné terapie, které ji postupně pomohou posilovat nožičky pro samostatné krůčky.
Pro zahraniční platby IBAN CZ4155000000001117771700, BIC/SWIFT kód je RZBCCZPP, název příjemce o.p.s. Život dětem, banka Raiffeisenbank, do poznámky “VS 1919”.
Pošlete "online Srdíčkové dny" 10 lidem a požádejte je o sdílení a zaslání přátelům na sociálních sítích, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí.
I tato pomoc je pro nemocné děti nesmírně důležitá. Čím více laskavých lidí se do "online Srdíčkových dnů" zapojí, tím dříve se podaří pro nemocné děti nasbírat potřebné finanční prostředky na jejich uzdravení.